O doręczaniu przesyłek sądowych ciąg dalszy – skarga Poczty Polskiej na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.

pocztaW dniu wczorajszym pojawiła się informacja, że Poczta Polska zaskarżyła do  Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie obsługi sądów i prokuratur.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Poczty Polskiej w ocenie Poczty Polskiej wątpliwości wzbudza między innymi możliwość spełnienia przez PGP, która ma realizować to zlecenie, jednego z warunków przetargu, jakim jest wymóg dysponowania placówką pocztową w każdej gminie”

Spełnienie tego wymogu zostało przez Polską Grupę Pocztową wykazane, m.in. poprzez możliwość awizowania przesyłek w kioskach ruchu.

Dla mnie jako prawnika pewne wątpliwości budzi to, czy aby na pewno pracownik kiosku ruchu w sposób należyty wykona czynności związane z doręczeniem przesyłek sądowych? Pamiętajmy, że korespondencja sądowa to nie taka „zwykła” korespondencja. Dwukrotne awizowanie i pozostawienie korespondencji nieodebranej wywołuje dla sądu taki skutek jakby korespondencja była doręczona. Żeby się przekonać jak będzie w rzeczywistości, trzeba śledzić to, co się będzie działo w najbliższym czasie, czy aby nie pojawi się wiele wyroków zaocznych, czy nie będzie skarg, że przesyłka nie dotarła lub, że została wydana nieuprawnionemu ….

Co będzie czas pokaże. Na razie pozostaje strach przed nieznanym oraz prawnymi skutkami takiego rozwiązania.

Joanna Mizińska

Prześlij komentarz

  

  

  


× dwa = 10