O doręczaniu przesyłek sądowych ciąg dalszy – skarga Poczty Polskiej na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.

pocztaW dniu wczorajszym pojawiła się informacja, że Poczta Polska zaskarżyła do  Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie obsługi sądów i prokuratur.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Poczty Polskiej w ocenie Poczty Polskiej wątpliwości wzbudza między innymi możliwość spełnienia przez PGP, która ma realizować to zlecenie, jednego z warunków przetargu, jakim jest wymóg dysponowania placówką pocztową w każdej gminie”

Spełnienie tego wymogu zostało przez Polską Grupę Pocztową wykazane, m.in. poprzez możliwość awizowania przesyłek w kioskach ruchu.

czytaj dalej …

O doręczeniach sądowych słów kilka

pocztaOstatnio głośno jest o tym, że od 1 stycznia 2014 pisma z sądu i z prokuratury nie będą już roznosili listonosze Poczty Polskiej.

Faktycznie od 1 stycznia 2014 roku doręczaniem pism z sądów i z prokuratur zajmie się spółka Polska Grupa Pocztowa S.A.  Zgodnie z informacjami prasowymi w dniu 18 grudnia 2013 roku podpisana została z nią umowa na dostarczanie przesyłek pocztowych dla wszystkich prokuratur i sądów w Polsce, obejmująca okres dwóch kolejnych lat. Wartość tego kontraktu jest niebagatelna – wynosi ok. 500 milionów złotych polskich.

Konsekwencje natomiast dla każdego z nas związane z realizacja tego kontraktu mogą być również niebagatelne.  

czytaj dalej …