O mnie

Joanna Mizińska adwokat KrakówNazywam się Joanna Mizińska i jestem adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Jestem autorką bloga „Biznes i Prawo”.

Prywatnie mama Marysi, Kuby i Michałka. Moją wielka pasją i wielką odskocznią od prawa jest fotografia (sama fotografuję).

A zawodowo od kilkunastu lat zajmuję się tym, co w prawie lubię najbardziej, a więc prawem gospodarczym, prawem spółek handlowych oraz kontraktami i umowami gospodarczymi. Doradzam swoim Klientom jak najlepiej wynegocjować umowy, by uzyskać maksimum bezpieczeństwa prawnego. Bo bezpieczeństwo prawne moich Klientów to cel, który mi przyświeca. Uwielbiam pisać i negocjować umowy – im bardziej skomplikowane z tym większą pasją to czynię. Robię to od samego początku mojej praktyki zawodowej.

Tak się złożyło, że od początku mojej działalności zajmowałam się umowami w obrocie gospodarczym, zakładałam spółki, start-upy, przekształcałam działalności gospodarcze, doradzałam i przygotowywałam emisje obligacji. Znam więc problemy przedsiębiorców od podszewki! I cały czas twierdzę – kluczem do happy endu są dobrze napisane umowy i znajomość przepisów! 

Dlatego od 1999 roku pomagam i doradzam przedsiębiorcom w przemierzaniu przez gąszcz przepisów dotyczących kwestii związanych z prowadzeniem  własnego biznesu – stąd wiem, że bywa trudno. Interesują mnie od strony praktycznej prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Blog “Biznes i prawo” jest miejscem, gdzie dzielę się z przedsiębiorcami swoją wiedzą i doświadczenie. Moim celem jest by było to miejsce przyjazne dla Czytelnika, w którym rozwiązywane są interesujące Czytelnika problemy, a nie teoretyczne koncepcje prawne.

Znajdziesz tu wpisy z następujących kategorii:

Na co dzień jestem partnerem w kancelarii prawnej GACH MIZIŃSKA i kieruję w niej praktyką spółki, umowy, oraz finansowanie. Doradzamy przedsiębiorcom w obszarach dotyczących spółek, podatków, restrukturyzacji, umów, audytów oraz finansowania. Chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszam na stronę gm-legal.pl.

Oprócz tego bloga tworzę jeszcze blog prawny “Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.” dla wspólników zbywających swój udział w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz inwestorów. Poruszam w nim m.in. tematy jak uniknąć pułapek związanych z pozyskaniem inwestora finansowego lub inwestora branżowego, o umowach inwestycyjnych, o potrzebie sprawnego wykonania audytu prawnego (due dilligence) spółek, odpowiedzialności wspólników w razie zbycia udziałów w spółce z ograniczona odpowiedzialnością, o tym co powinna, a czego nie powinna zawierać umowa sprzedaży udziałów, umowa inwestycyjna czy umowa wspólników.

Dziękuję, że zajrzałeś do mnie. Zapraszam do czytania wpisów na moim blogu, do komentowania i wymiany spostrzeżeń, a wszędzie tam gdzie będzie jakaś wątpliwość zapraszam do kontaktu.

Jeśli chcesz zapytać o coś, bądź po prostu się przywitać przejdź do strony KONTAKT.